• برگزاری اولین جلسه مجمع شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه های استان
  اولین جلسه مجمع شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه های استان با حضور نمایندگان قرآنی دانشگاه های استان کرمانشاه در روز دوشنبه مورخ 8 مهر ماه در محل سالن جلسات نهاد دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید.

 • دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع تعلیم و تربیت سطح 4 با حضور جمعی از اعضا هیئت علمی دانشگاه در سالن جلسات نهاد برگزار شد
  دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع تعلیم و تربیت سطح 4 با حضور جمعی از اعضا هیئت علمی دانشگاه با سخنرانی دکتر عبدالعظیم کریمی ( عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه تعلیم و تربیت ) به مدت سه روز در مورخ 10 لغایت 12 شهریور ماه در سالن جلسات نهاد دانشگاه علوم پزشکی با هدف تبیین راهکار های تعلیم و تربیت برگزار شد.

 • دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع حقوق بشر با حضور جمعی از اعضا هیئت علمی دانشگاه در سالن جلسات نهاد برگزار شد
  دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع حقوق بشر با حضور اعضاء هیئت علمی دانشگاه و با سخنرانی دکتر جواد ارسطا (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) به مدت سه روز از مورخ 31 تیرماه لغایت 2 مرداد ماه در سالن جلسات نهاد دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

 • دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع روشنفکری دینی با حضور جمعی از اعضا هیئت علمی دانشگاه در سالن جلسات نهاد برگزار شد
  دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع روشنفکری دینی با حضور جمعی از اعضا هیئت علمی دانشگاه با سخنرانی دکتر ابوالفضل روحی ( عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی ) به مدت سه روز در مورخ 22 لغایت 24 تیر ماه در سالن جلسات نهاد دانشکاه علوم پزشکی با هدف تبیین اندیشه های روشنفکری در زمینه دین برگزار شد.

 • دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع غرب شناسی با حضور اساتید دانشگاه در سالن جلسات نهاد برگزار شد.
  دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع غرب شناسی به سخنرانی دکتر محمد رجبی (پژوهشگر حوزه تاریخ و هنر) و با حضور جمعی از اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی با هدف آشنایی و بررسی فرهنگ و تمدن غرب به مدت سه روز در مورخ 23 لغایت 25 تیر ماه برگزار شد.

برگزاری اولین جلسه مجمع شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه های استان
اولین جلسه مجمع شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه های استان با حضور نمایندگان قرآنی دانشگاه های استان کرمانشاه در روز دوشنبه مورخ 8 مهر ماه در محل سالن جلسات نهاد دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید.
کانون های و تشکل ها
نشست بررسی شاخصه های اصحاب المهدی (عج) به سخنرانی حجت الاسلام سید سلیمانی در تاریخ 12/03/98 به میزبانی مشترک کانون دانشجویی شهدا و کانون مهدویت در دانشگاه برگزار شد.
نشست بررسی شاخصه های اصحاب المهدی (عج) به سخنرانی حجت الاسلام سید سلیمانی در تاریخ 12/03/98 به میزبانی مشترک کانون دانشجویی شهدا و کانون مهدویت در دانشگاه برگزار شد.
حجت الاسلام سید سلیمانی در روز یکشنبه مورخ 12/03/98 در جلسه ای با محوریت مهدویت و ظهور با حضور جمعی از دانشجویان به سخنرانی پرداختند. که در ادامه چکیده ای از بیانات ایشان ذکر خواهد شد.
١٤:٢٠ - دوشنبه ١٣ خرداد ١٣٩٨
برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع
برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع "عشق آنلاین" در فضای مجازی
کارگاه آموزشی بررسی مزاحمت ها،روابط دوستانه،عاطفی و عاشقانه در فضای مجازی با موضوع "عشق آنلاین" روز جمعه مورخ 11 اسفندماه با حضور آقای دکتر صالح اصغری و و خانم معظمه صابری توسط انجمن نهاد رهبری و شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی در سالن آمی تئاتر شهید امیری دانشکده پزشکی برگزار گردید.
١٠:٣٩ - شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦
نشریات
 


شماره خبر :٥٤٠٤١٢   تاریخ انتشار خبر : شنبه ٩ تير ١٣٩٧ ا ١٢:٢٢
 
کارگاه هم اندیشی و دانش افزایی اساتید دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
برگزاری نشست هم اندیشی و دانش افزایی اساتید با موضوع اصول تعلیم و تربیت سطح 2
اولین دوره دانش افزایی اساتید دانشگاه با عنوان اصول تعلیم و تربیت سطح دو طی 3 جلسه 16 ساعته با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر مزروعی از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه و جمعی از اعضای هیات علمی که دوره سطح یک اصول تعلیم و تربیت را گذرانده اند،در سالن جلسات دفتر نهاد این دانشگاه برگزار شد.

ایشان در طی این جلسه اولین واجب در دین اسلام را فکر کردن و استدلال عقلانی کردن دانستند و تفکرات ریشه‌ای را بخش اساسی در اصول تعلیم و تربیت بیان کردند.

در ادامه ایشان خاطر نشان کردند  اگر هدف ما این باشد که افراد جامعه، خانواده‌ها، اداره و دانشگاه، زندگی کردن و ... ما الهی و خدایی و سبک زندگی ما اسلامی باشد و شبیه ائمه (ع) شویم و جامعه را همانند شیوه تربیتی اهل بیت تربیت کنیم تا خروجی آنها افرادی همچون مالک اشتر،ابوذر،سلمان و... شود، آنگاه باید بررسی کنیم که کجا باید دنبال این سبک بگردیم؟ آیا باید در کلمات اهل بیت جستجو کنیم یا در سیره رفتاری و عملی  آنها؟
اگر قرار بر این باشد که ما شبیه آنها شویم باید به دنبال چگونه بودن در زندگی خود باشیم باید شبیه بودن را  در سه حوزه اندیشه و فکر، اخلاق و رفتار بررسی و تطبیق دهیم. بنابراین باید دقت کنیم که اهل بیت در این سه حوزه چگونه بوده‌اند و موضع گیری آنها چطور بوده است؟ و با توجه به اینکه این بزرگواران همانند ما بشر هستند، چگونه توانسته‌اند اینگونه باشند؟ یعنی چه اتفاقی افتاده است که این بزرگواران اینگونه می‌شوند و اینگونه باقی می‌مانند؟ لذا باید به دنبال استخراج اولویت‌ها از کلام ایشان باشیم؛ چرا که یکی از مشکلات جدی ما در آموزه‌های دینی این است که به اولویت‌ها توجه نمی‌کنیم. تا به حال سراغ قسمت‌هایی از سبک زندگی اهل بیت رفته‌ایم که بروز و ظهور فیزیکی داشته‌اند اما به
دعوت به عقلانیت و مجبت ورزی که دو اولویت اصلی در سبک زندگی اهل بیت(ع) به شمار می روند و باید جامعه را به این سمت سوق داد کم تر توجه کرده ایم.

ایشان معتقد هستند: برای تشویق جامعه به عمل مطابق سبک زندگی اهل بیت(ع) نباید تأکید خود را در مورد سختی های دین دار بودن داشته باشیم، بکله باید به همان اندازه و یا حتی بیشتر از آن از بهره مندی ها، لذت ها و مزایای دینداری و نحوه تجربه آن برای مردم بگوییم.درپایان ایشان به تدریس مطالبی همچون اهمیت تعلیم و تربیت اسلامی ، نقش های تربیتی استاد و اهداف تعلیم وتربیت اسلامی و ساحت های تربیت اسلامی پرداختند. همچنین ایشان به شیوه های تربیتی پیامبران (ص) به عنوان الگوهای برتر تربیتی اشاره کردند. در این جلسه پرسش هایی از طرف اساتید هیات علمی در خصوص اصول تعلیم و تربیت اسلامی به بحث گذاشته شد و نتایج ارزشمندی حاصل شد.


 

خروج