لیست اخبار صفحه :0
هویت،ایرانی! یک رنگ،استخوانی!
شب مهتابی

هویت،ایرانی! یک رنگ،استخوانی!

پیمان بستیم که یکدیگر را ببینیم آنها آمدند روی تخت دراز کش زیر نور چراغ ها و در میان انبوه دست ها....

جاهل به روز فتنه ره خانه گم کند
درسی از آیة الله میرزا عبدالکریم حق شناس

جاهل به روز فتنه ره خانه گم کند

«يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَكُمْ وَ أَهْليكُمْ ناراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَ الْحِجارَة (التحريم:6)»، «أشَدَّ النَّاس عَذابِ يَوْمِ الْقِيامَ»، «مِن جَهلِ أَهلِه». این اشاره به موقعیت هاست که انسان موقعیت خودش را مغتنم بشمارد. «عَالِماً أَوْ مُسْتَمِعاً أَوْ مُحِبّاً لأهلِ العلم» دیگر چهارمی نباش.

الزامات افزایش تأثیرگذاری تشکل‌های دانشجویی
دیدار دانشجویی

الزامات افزایش تأثیرگذاری تشکل‌های دانشجویی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با دانشجویان در ماه مبارک رمضان، مهم‌ترین وظیفه‌ی تشکل‌های دانشجویی را «آرمان‌خواهی» دانستند و فرمودند اگر آرمان‌ها با جدیت و پیگیری دنبال شود به گفتمان‌سازی و تصمیم‌سازی در جامعه تبدیل خواهد شد. رهبر انقلاب در این دیدار الزاماتی را برای تأثیرگذاری تشکل‌های دانشجویی بر آینده‌ی کشور برشمردند که در جدول زیر مرور شده است:

شب قدر، اثبات‌گر وجود حضرت حجت (عج)
مهدویت و مطالعات قرآنی

شب قدر، اثبات‌گر وجود حضرت حجت (عج)

خدای متعال در سوره قدر می‌فرماید: «تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَ الرُّوحُ...». طبق ادبيات عرب،‌ تنزّل، بر استمرار دلالت دارد و اين مطلب گويای آن است كه در هر شب قدری در هر سال ملائكه نازل می‌شوند.حال سؤال این است که از زمان وفات پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله تا زمان حاضر فرشتگان بر چه کسی نازل شده‌اند؟

ملت ایران هرگز نخواهد گذاشت نظام در موقعیتی مانند دوران امام حسن(ع) قرار گیرد
رجبی دوانی در دیدار اساتید با رهبرمعظم انقلاب:

ملت ایران هرگز نخواهد گذاشت نظام در موقعیتی مانند دوران امام حسن(ع) قرار گیرد

رئیس مرکز مطالعات حدیث گفت: موقعیت نظام، مردم و رهبر ما قابل قیاس با دوران امام مجتبی(ع) نیست، مردم انقلابی ما هرگز نخواهند گذاشت نظام و رهبر مقدس انقلاب در آن موقعیت قرار گیرد که قابل تشبیه با دوره سخت امام حسن مجتبی(ع) باشد.

ابليس در کام مرگ

ابليس در کام مرگ

حضرت امام جعفر صادق عليه السلام: «فَيَلْحَقُهُ النَبِيُّ(صلي الله عليه وآله) فَيَطْعَنُهُ طَعْنَةً بَيْنَ کَتْفَيْهِ، فَيَکُونُ هَلاکُهُ وَ هَلاکُ جَميعِ اَشْياعِه.»[1] «پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم به او مي رسد و نيزه اي در ميان دو کتف او مي زند. در اين هنگام او و همه ياران او هلاک مي شوند.» از آيات کتاب خدا و روايات ائمه هُدي چنين به دست مي آيد که ابليس لعين قبل از بروز عصيان و کفرش و پيش از رانده شدن از درگاه الهي از عابدينِ زاهد و ناسکينِ متهجّد مي نموده و در عبادت حضرت حق عزّوجلّ سعي بليغ داشته و عبادات طاقت فرسا به جا آورده است.

٢٧ توصیه اخلاقی از استاد عرفان

٢٧ توصیه اخلاقی از استاد عرفان

شخص غیر روحانی اگر هوا پرست شود یا اطاعت شیطان کند ضرر به خودش می رساند؛ ولی شخص روحانی ضررش به یک معنی به جامعه می رسد و لو این که به معنی دیگر هوا پرستی ضررش به تمام عوالم بشر و موجودات دیگر می رسد.

توجه کامل به توصیه های استاد

توجه کامل به توصیه های استاد

آقای انتظام کاشمری - واعظ - نقل می کرد که: به خدمت حاج شیخ حسنعلی اصفهانی عرض کردم: دستوری مرحمت فرما که توفیق تهجد یابم و گشایشی در کارم حاصل شود. فرمودند: « هر صبح، از تلاوت قرآن مجید مخصوصاً (سوره یس) غفلت منما، انشاء الله توفیق رفیق خواهد گشت. » به کاشمر بازگشتم و هر بامداد، در حین راه رفتن، به قرائت سوره یاسین مداومت می کردم، اما نتیجه ای به دست نمی آمد. . .